مجمع عمومی عادی صاحبان سهام شرکت نفت بهران

تاریخ مجمع: ۱۳۹۸/۴/۱۶

مجمع عمومی عادی صاحبان سهام شرکت نفت بهران با حضور۶۲ درصد سهامداران شرکت رسمیت یافت. در ابتدا مدیر عامل به توضیح  شرایط کسب  و کار پرداخت و پس از آن گزارش هیئت مدیره قرائت شد.

افزایش بهای تمام شده در سال گذشته (افزایش نرخ لوبکات) یکی از مشکلات اصلی شرکت بوده است. نرخ لوبکات از طریق فرمول زیر بدست می­آید:

نرخ ارز نیمایی*قیمت جهانی HSFO*1.15= نرخ لوبکات

یکی از مشکلات دیگر شرکت قیمت پایین روغن پایه در منطقه است زیرا مازاد عرضه وجود دارد شرکت برنامه دارد در سال ۹۸ به فروش ۴۰ هزار میلیارد ریالی برسد. طبق بودجه ۹۸، شرکت ۴۱۳ میلیون لیتر لوبکات نیاز دارد . همچنین شرکت برنامه تولید ۲۳۶ میلیون لیتر روغن پایه  دارد.

شرکت در سال های اخیر تعداد کارکنان خود را کاهش داده است و همچنان این هدف را دنبال می­کند. در سال جدید فروش اعتباری در دستور کار نیست و فروش تماما نقدی است. در سال جاری افزایش نرخ ۷۰ درصدی گرفته است و درخواست یک افزایش نرخ ۳۰ درصدی داده است اما احتمال موافقت با این افزایش نرخ بسیار کم است.

شرکت در تلاش است که سهم بازار خود را افزایش دهد و جایگزین روغن های خارجی شود. در سال های قبل محصولات خارجی ۱۵ درصد بازار را در اختیار داشته اند.

با خروج شرکت توتال از ایران شرکت بهران حق فروش تحت نام این برند را ندارد. به همین علت شرکت بهران برند بی تی را طراحی کرده است و سهم بازار توتال را پس گرفتند. بر خلاف سال گذشته ، در  سال ۹۷ گزارش حسابرسی مقبول بوده است.

در پایان ۲۶۴۰ ریال به ازای هر سهم تقسیم شد.